x

Přihlaste se k odběru zpravodaje (zdarma)

Zpravodaj 01/2022 Prolomit ticho

8. březen s Hnízdem feminismu

28.2.2022, Johana Jonáková, Gender Studies, o.p.s.

Již za osm dní si budeme opět připomínat Mezinárodní den žen. Na tento významný den je plánována řada akcí, o nichž referujeme v sekci akce na webových stránkách feminismus.cz.

My jsme si pro vás připravili příspěvek, v němž vás pozveme na místo vzniku Gender Studies, do bytu Jiřiny Šiklové, v němž se formoval základ naší současné knihovny, která nyní nově nese jméno své zakladatelky.

Virtuálně si budete moci projít a proklikat místa spojená s naší první knihovnou. Byt v Klimentské 17 vnímáme jako první hnízdo feminismu. Přesně takový název dostala i kniha, kterou Gender Studies vydala na podzim 2021 a jejíž křest byl ovlivněn omezením veřejného života v důsledku pandemie Covid 19. Pro ty z vás, kteří jste křest nestihli, jsme připravili malou ochutnávku z této knížky. Iniciátorka a spolueditorka knihy, Pavla Frýdlová, vás uvede nejen do geneze příprav a formování jednotlivých částí publikace, ale přečte vám rovněž úryvky z rozhovoru s Jiřinou Šiklovou, kde je řeč právě o bytu v Klimentské a roli Jiřiny při vzniku knihovny i Gender Studies jako budoucí nevládní organizace.

Nezapomeňte si zapnout youtube kanál Gender Studies 8.3. přesně v 11 hodin, je se na co těšit!

Líbil se Vám článek? Přihlaste se k odběru zpravodaje (zdarma).

Email *