Na otázku odpovídají:
Helena Rögnerová, Volba pro město, Benešov
Obecně prosazuji větší zapojení žen jak v politice, tak v managementu firem. Na naší kandidátní listině jsou v první 10 kandidátů 4 ženy (do 4.místa jsou dvě).
Eliška Hašková Coolidge, ODS, Domažlicko a Klatovsko
Dovolte mi říci na úvod, že demokracie bez rovnoprávnosti není možná. Je nutná. Ženy patří nejen do každodenního života, ale i do politiky, která je jeho součástí. Jejich pochopení, cit a umění otevřeně naslouchat a pomáhat se přímo nabízejí nejen do politického života, kde často chybí schopnost se domluvit v názorové neshodě. Ženy vlastní pokoru, která jim pomáhá se neustále učit a řešit problémy s nadhledem. A politika i obchod je o kompromisu a o umění spolupracovat. A spolupráce vyžaduje obě dvě pohlaví, aby byla efektivní a názorově vyrovnaná. V Americe je běžné, že se muž se ženou dělí o práci, nejen v domácnosti, a oba mohou budovat svou kariéru. Několikrát jsem uvedla, že obdivuji českou ženu za to, jaká je a vždy budu trvat na tom, aby měla prostor ovlivnit náš život a budoucnost naší země.
Jana Ryšlinková, SNK ED, hl. m. Praha
Podíváte-li se na představitele strany, ať už na úrovni celostátní či komunální, zjistíte, že v naší straně mají ženy zelenou. To je dobrý začátek. U nás už opravdu gender nerozhoduje. Jsem přesvědčená, že když se v jakékoli organizaci ocitne „dostatečné“ množství žen na vedoucích místech, už z ní nezmizí a dokáží s muži soutěžit jako rovné s rovnými.