Gender studiesRovné příležitosti v souvislostech

O časopisu

Zpravodaj Rovné příležitosti v souvislostech, který Vám přináší obecně prospěšná společnost Gender Studies, vychází již od roku 2005. Původně byl určen zejména čtenářům a čtenářkám z prostředí komerčních firem a přinášel informace využitelné v personalistice, rozvoji firemní kultury, managementu, styku s veřejností a dalších podobných oblastech. Během let prodělal řadu změn a vykročil vstříc širší veřejnosti. V roce 2015 došlo k přejmenování zpravodaje z Rovných příležitostí do firem na Rovné příležitosti v souvislostech. Nový název lépe odráží nejen obsah zpravodaje, ale i celkově jeho zaměření.

Rovné příležitosti jsou důležitou hodnotou a známkou demokratické a férové společnosti. Proto vám představíme, jak je uplatňovat, seznámíme vás s dobrými zkušenostmi z tuzemska i ze zahraničí. S rovnými příležitostmi se ale často pojí témata, která bychom s nimi třeba ani nespojovali. Zdánlivě skryté souvislosti ale dodávají konceptu rovných příležitostí stále na aktuálnosti. Nerovnosti nejsou vždy vidět na první pohled. Problém zasazený do souvislostí nabývá jiného významu. V Gender Studies nám jde o to dívat se na svět z mnoha různých úhlů, relativizovat věci, které se zdají být dané, hledat příčiny. Souvislosti dávají situacím smysl, souvislosti často poukazují na něco, co na první pohled není patrné. I s tímto pohledem vás budeme na stránkách zpravodaje seznamovat.

Nezapomeneme vás ani upozornit na důležité události, které se tématu týkají, nabídneme vám rozhovory se zajímavými osobnostmi a v každém čísle přineseme i kulturní tipy a doporučíme knihy z naší knihovny.

Pokud chcete časopis dostávat jednou za tři měsíce do vaší emailové schránky, přihlaste se k odběru.

Doufáme, že zpravodaj pro vás bude zajímavým a přínosným čtením.

Za redakci zpravodaje

Markéta Štěpánová, šéfredaktorka.
„Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.“

Projekt je financován Evropským sociálním fondem a magistrátem hl.m. Prahy. Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

OD 1.ČERVENCE 2008 DO 1.ŘÍJNA 2008 BYL ZPRAVODAJ FINANCOVÁN ZASTOUPENÍM EVROSPKÉ KOMISE V ČR V RÁMCI PROJEKTU "FIT PRO ZMĚNU: FLEXIJISTOTA A GENDEROVÁ ROVNOST NA TRHU PRÁCE"
Obsah tohoto zpravodaje vyjadřuje postoj Gender Studies, o.p.s., a proto nemůže být v žádném případě považován za oficiální postoj Evropského společenství.

esf TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM EU A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Úřad vlády ČR Projekt je realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů.