x

Přihlaste se k odběru zpravodaje (zdarma)

Zpravodaj 02/2022 Gender, odboj a rezistence

14. ročník soutěže Firma roku: Rovné příležitosti jde do finále!

30.6.2022,

Do letošního ročníku Firmy roku: Rovné příležitosti se zapojilo mnoho zaměstnavatelů – firem i institucí, které se ve své každodenní praxi zaměřují na rovné příležitosti žen a mužů. Všem přihlášeným zaměstnavatelům děkujeme.

Podle evropských dat z roku 2019 činí gender pay gap v České republice téměř 19 %, což je 5. nejvyšší číslo v EU. Jakým směrem se toto číslo pohnulo během covidové krize se můžeme zatím jenom domýšlet. Nejen proto se tématem letošního ročníku stalo rovné odměňování. 

Pomocí podrobných dotazníků jsme u přihlášených zaměstnavatelů zjišťovali jejich interní aktivity, zkušenosti z praxe, vnitřní komunikaci i dokumenty. U zaměstnavatelů, kteří postoupili do druhého kola soutěže, jsme navíc využili unikátní nezávislý nástroj pro analýzu rovnosti odměňování LOGIB.

A jak to dopadlo? Kteří zaměstnavatelé využívají nejefektivnější postupy pro dosažení příjmové rovnosti? Kdo se v soutěži Firma roku: Rovné příležitosti dostal až na vítězné příčky?

To a mnohem více se dozvíte na závěrečné konferenci, která se koná 7. října 2022!

Srdečně vás na ni zveme a těšíme se na setkání – tentokrát už snad konečně naživo. 

Již nyní si můžete zajistit své místo na konferenci prostřednictvím vyplnění formuláře: https://forms.gle/cWmoYADVUBeLPYUCA 

Podrobnější organizační informace a program již brzy najdete na webu soutěže a Facebooku Gender Studies.

Jaká byla loňská online konference se můžete podívat v záznamu: https://www.youtube.com/watch?v=SOUXm-aqm70&t=2s

Líbil se Vám článek? Přihlaste se k odběru zpravodaje (zdarma).

Email *