x

Přihlaste se k odběru zpravodaje (zdarma)

O časopisu

Zpravodaj Rovné příležitosti v souvislostech, který Vám přináší obecně prospěšná společnost Gender Studies, vychází již od roku 2005. Původně byl určen zejména čtenářům a čtenářkám z prostředí komerčních firem a přinášel informace využitelné v personalistice, rozvoji firemní kultury, managementu, styku s veřejností a dalších podobných oblastech. Během let prodělal řadu změn a vykročil vstříc širší veřejnosti. V roce 2015 došlo k přejmenování zpravodaje z Rovných příležitostí do firem na Rovné příležitosti v souvislostech. Nový název lépe odráží nejen obsah zpravodaje, ale i celkově jeho zaměření.

Rovné příležitosti jsou důležitou hodnotou a známkou demokratické a férové společnosti. Proto vám představíme, jak je uplatňovat, seznámíme vás s dobrými zkušenostmi z tuzemska i ze zahraničí. S rovnými příležitostmi se ale často pojí témata, která bychom s nimi třeba ani nespojovali.

Zdánlivě skryté souvislosti ale dodávají konceptu rovných příležitostí stále na aktuálnosti. Nerovnosti nejsou vždy vidět na první pohled.

Problém zasazený do souvislostí nabývá jiného významu. V Gender Studies nám jde o to dívat se na svět z mnoha různých úhlů, relativizovat věci, které se zdají být dané, hledat příčiny. Souvislosti dávají situacím smysl, souvislosti často poukazují na něco, co na první pohled není patrné. I s tímto pohledem vás budeme na stránkách zpravodaje seznamovat.

Nezapomeneme vás ani upozornit na důležité události, které se tématu týkají, nabídneme vám rozhovory se zajímavými osobnostmi a v každém čísle přineseme i kulturní tipy a doporučíme knihy z naší knihovny. To, že může zpravodaj vycházet, je díky grantové podpoře z Operačního programu Zaměstnanost prostřednictvím realizovaného projektu "Na jedné lodi - podpora rovných příležitostí ve firmách". 

Pokud chcete časopis dostávat jednou za tři měsíce do vaší emailové schránky, přihlaste se k odběru.

Doufáme, že zpravodaj pro vás bude zajímavým a přínosným čtením. 

Za redakci zpravodaje

Markéta Budská, šéfredaktorka.