x

Přihlaste se k odběru zpravodaje (zdarma)

Zpravodaj 01/2022 Prolomit ticho

14. ročník soutěže Firma roku: Rovné příležitosti – uzávěrka přihlášek prodloužena

28.2.2022, Lucie Königsmarková, Gender Studies, o.p.s.

Ještě jste neposlali přihlášku do letošního ročníku soutěže Firma roku? Pro váhající jsme prodloužili uzávěrku symbolicky do 8. března, Mezinárodního dne žen.

Podle evropských dat z roku 2019 činí rozdíl v příjmech žen a mužů (gender pay gap, také GPG) v České republice téměř 19 %, což je 5. nejvyšší číslo v EU. Jakým směrem se toto číslo posunulo během covidové krize se můžeme zatím jenom domýšlet. Nejen proto jsme jako téma letošního ročníku zvolili stále aktuální rovné odměňování.

Podporuje váš zaměstnavatel rovné příležitosti na pracovišti? Aplikuje principy a politiky rovného odměňování a aktivně se tématu věnuje? Využijte času navíc, přihlaste ho do soutěže a získejte ocenění FIRMA ROKU 2022!

Přihlásit se mohou firmy a organizace bez ohledu na zaměření či odvětví, region a velikost. Soutěž je otevřena také pro výzkumné instituce a univerzity.

Letos navíc nabízíme příležitost pod odborným vedením využít unikátní nástroj pro analýzu příjmové rovnosti LOGIB.

Přihlášku, pravidla a další informace najdete na webu soutěže https://rovneprilezitosti.ecn.cz/. V případě jakýchkoli dotazů či nejasností kontaktujte koordinátorku soutěže na adrese firma.roku@genderstudies.cz.

Líbil se Vám článek? Přihlaste se k odběru zpravodaje (zdarma).

Email *