x

Přihlaste se k odběru zpravodaje (zdarma)

Zpravodaj 01/2022 Prolomit ticho

Girls Day slaví letos již 10. výročí!

28.2.2022, Marie Mrvová, Gender Studies, o.p.s.

Girls Day slavíme v rámci Mezinárodního dne dívek v ICT, který si připomínáme každoročně čtvrtý čtvrtek v dubnu ve více než 170 zemích světa. A v letošním roce 2022 proběhne jubilejní 10. ročník! Na co se tedy letos můžete těšit?

Co je Girls Day?

Cílem akce Girls Day je povzbudit zájem dívek o studijní obory a profese v oblasti vědy, IT a STEM oborů prostřednictvím workshopů, přednášek a diskuzí v technologických firmách. V Gender Studies, o.p.s. pořádáme kariérní den ve firmách pro dívky ve věku 15–25 let již od r. 2012. Spolupracujeme s renomovanými firmami, jako jsou Škoda Auto, a.s. – která je naším dlouholetým hlavním partnerem – dále MSD Czech Republic, s.r.o., Vodafone Czech Republic, a.s., Konplan, s.r.o. a CN Group CZ, a.s..

Proč Girls Day?

Akcí Girls Day boříme stereotypy a povzbuzujeme dívky, aby se nenechaly odradit. Girls day může dívky nasměrovat k zajímavé profesní dráze a ekonomické nezávislosti, a zároveň pomáhá řešit nedostatek expertek v oblasti IT a technologií. 

Jak bude probíhat Girls Day v roce 2022?

Oproti loňskému ročníku Girls Day, který se odehrál celý v online prostředí, plánujeme letošní akce uspořádat v kombinované podobě, část programu tedy bude offline přímo v jednotlivých firmách, a část online, kam se budou moci přihlásit i dívky napříč regiony, místo bydliště tedy nebude limitem pro zapojení.

Účastnice se mohou opět těšit na inspirativní příběhy expertek z technologických oborů, na praktické workshopy programování, nejnovější technologie, či 3D virtuální realitu. Chybět nebudou ani zajímavé kvízy a soutěže.

Kromě samotné akce 28.4., proběhne také diskuze na téma nestereotypní volby povolání a jak motivovat dívky do technických oborů. Moderovaná debata bude živě streamována 19. 4. na našem youtube kanále. Diskutovat budou expertky a experti z Gender Studies, Digikoalice, vedení škol i přímo z IT praxe.

Program jednotlivých firem je zveřejněn na www.girlsday.cz

Zde se můžeš registrovat do 20. dubna. Tak neváhej, nenech se odradit a využij jedinečnou šanci! 
Máš dotazy a chceš se dozvědět víc? Napiš nám na girlsday@genderstudies.cz. A sleduj naši instagramovou kampaň na @nenechseodradit.

Líbil se Vám článek? Přihlaste se k odběru zpravodaje (zdarma).

Email *